8 ابزار موثر بازاریابی Google برای بهبود فعالیت های آنلاین شما

8 ابزار موثر بازاریابی Google برای بهبود فعالیت های آنلاین شما

8 ابزار موثر بازاریابی Google برای بهبود فعالیت های آنلاین شما


وقتی صحبت از بازاریابی آنلاین شرکت شما می شود ، داشتن استراتژی بازاریابی Google بسیار مهم است. با 93٪ از کل تجربه های آنلاین با یک موتور جستجو ، Google بخشی اساسی از هرگونه تبلیغات آنلاین گسترده است.

اما اگرچه گوگل گاهی اوقات می تواند چالش های بازاریابی را برای حل مشکلات پیش روی شما قرار دهد ، اما راه حل های مختلفی را هم برای حل این چالش ها ارائه می دهد. Google چندین ابزار بازاریابی بصورت آنلاین برای کمک به شما در مدیریت کمپین های خود در اختیار شما قرار داده است و ایده خوبی است که شما هم از آن ها استفاده کنید. اگر در شهر قم زندگی می کنید و به دنبال مکانی مطمئن برای طراحی سایت در قم هستید تا بتوانید به رونق کسب و کار خود کمک کنید قم سایت می تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد.

در زیر لیستی از مفیدترین ابزارهای بازاریابی Google موجود برای تجارت شما آورده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید.

8 ابزار Google برای تقویت بازاریابی شما

Google از بسیاری جهات یک ماشین بازاریابی دیجیتال است ، بنابراین تعجب آور نیست که منابع بازاریابی بی شماری را برای مشاغل ایجاد کرده است. از تحقیقات کلمات کلیدی گرفته تا کمپین های تبلیغاتی پولی ، Google می تواند در زمینه های مختلف تبلیغات آنلاین به شما کمک کند.

در این جا هشت ابزار Google برای کسب و کار شما آورده شده است تا امتحان کنید!

  1. Google Analytics

یکی از مفیدترین ابزارهای Google ، Google Analytics است.

اصلی ترین کاری که Google Analytics به شما اجازه می دهد انجام دهید مشاهده متریک های مختلف مربوط به ترافیک وب سایت شما است. از آن جایی که وب سایت شما اغلب مرکز بازاریابی آنلاین شماست ، همراهی با ترافیک آن بسیار مهم است.

Google Analytics به شما امکان می دهد به سوالاتی مانند این پاسخ دهید:

    روزانه چند نفر از وب سایت شما بازدید می کنند؟

    چه میزان از بازدید روزانه سایت شما جدید است؟

    کاربران از کدام صفحات سایت شما بازدید می کنند؟

    چه مدت کاربران در سایت شما می مانند؟

با مشاهده معیارها و نمودارها در Google Analytics می توانید اطلاعات فوق را مشاهده کنید ، به شما کمک می کند نحوه تعامل مخاطبان با سایت خود را مشاهده کنید.

  1. کنسول جستجوی گوگل

Google Search Console یکی دیگر از ابزارهای رایگان Google است. از بسیاری جهات شبیه Google Analytics است ، معیارهای مربوط به ترافیک وب شما را ارائه می دهد. تفاوت در این است که Search Console بیشتر از این که فقط به وب سایت شما بپردازید ، بیشتر روی مکان شما در نتایج جستجوی Google تمرکز دارد.

با Search Console می توانید ببینید که چه تعداد کاربر در نتایج جستجو با سایت شما روبرو می شوند و چه تعداد از آن ها روی آن کلیک می کنند. همچنین می توانید جستجو کنید که سایت شما برای کدام جستجو خاص رتبه بندی می کند.

 برخلاف Google Analytics ، Search Console فراتر از گزارش صرف داده است و پیشنهادهایی را برای بهبود معیارهای خود ارائه می دهد.

  1. Google Ads

اگر می خواهید تبلیغات پولی را در نتایج جستجوی Google اجرا کنید ، باید از Google Ads استفاده کنید. Google Ads بستر تبلیغاتی پرداخت هر کلیک (PPC) Google است که در آن می توانید تبلیغات خود را تنظیم کرده و تعیین کنید در کدام جستجوها می خواهید نمایش داده شوند.

در Google Ads می توانید کلمات کلیدی خاصی را که می خواهید تبلیغات شما برای آن نمایش داده شود پیشنهاد دهید. اگر تبلیغات شما دارای امتیاز کافی و استراتژی های پیشنهادی بهینه باشد ، برای جستجوهای انتخابی شما در جایی نمایش داده می شود که کاربران می توانند آن ها را مشاهده کنند.

استفاده از Google Ads هزینه بالایی دارد زیرا کل هدف پلتفرم اجرای تبلیغات پولی است. همان طور که گفته شد ، مزیت PPC این است که شما فقط وقتی تبلیغات خود را کلیک می کنید باید هزینه تبلیغات خود را بپردازید که این امر بسیار مقرون به صرفه است.

  1. Google برای کسب و کار من

Google برای کسب و کار من ابزاری خارق العاده برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است.

وقتی نمایه Google برای کسب و کار من را بهینه می کنید ، می توانید اطلاعاتی مانند ساعات کاری ، موقعیت مکانی و اطلاعات تماس خود را ارسال کنید. سپس کاربران هنگام جستجوی اطلاعات می توانند به راحتی آن را پیدا کنند.

داشتن نمایه Google برای کسب و کار من به شما امکان می دهد در جستجوهای محلی خود را نشان دهید.

ممکن است شما از قبل یک نمایه Google برای کسب و کار من داشته باشید ، در این صورت با ارسال گواهی مالکیت برای کسب و کار خود می توانید آن را ادعا کنید.

  1. Google Keyword Planner

بخش عمده ای از فرآیند SEO شامل تحقیق و بهینه سازی برای کلمات کلیدی مرتبط است. یکی از بهترین ابزارهای Google برای کمک به روند تحقیق کلمات کلیدی ، Google Keyword Planner است که به شما در یافتن کلمات کلیدی ایده آل برای هدف یابی کمک می کند. برای سئو سایت در قم می توانید روی تیم متخصص قم سایت حساب کنید.

برای دسترسی به Keyword Planner ، ابتدا باید یک حساب Google Ads داشته باشید. از آن جا ، می توانید کلمه کلیدی Planner را در بخش “برنامه ریزی” پیدا کنید. سپس می توانید با استفاده از آن لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با تجارت خود ایجاد کنید.

8 ابزار موثر بازاریابی Google برای بهبود فعالیت های آنلاین شما

علاوه بر استفاده از Keyword Planner برای کمک به SEO شما ، می توانید از آن برای یافتن کلمات کلیدی برای پیشنهاد در کمپین های PPC خود استفاده کنید.

  1. Google Trends

تمام ابزارهای موجود در این لیست تاکنون نیاز به ایجاد نوعی حساب کاربری داشته اند ، اما برای این سه مورد آخر ، تنها کاری که باید انجام دهید بازدید از یک سایت است. اولین مورد Google Trends است ، یکی دیگر از ابزارهای رایگان Google که می تواند به تحقیق در مورد کلمات کلیدی کمک کند.

ویژگی اصلی که Google Trends را بسیار ارزشمند می کند این است که به شما امکان می دهد ببینید کدام کلمات کلیدی باعث ایجاد ترافیک می شوند. می توانید با یک کلمه یا عبارت ساده مانند “کنترل آفات” شروع کنید و سپس لیستی از کلمات کلیدی مرتبط را که باعث پر بازدید بودن می شوند ، مشاهده کنید.

8 ابزار موثر بازاریابی Google برای بهبود فعالیت های آنلاین شما

با تفکیک کلمات کلیدی که بیشترین میزان بازدید را برای شما ایجاد می کنند ، می توانید کمپین های خود را بهینه کنید تا به بیشترین تعداد کاربران دسترسی پیدا کنید.

  1. GoogleS PageSpeed ​​Insights

آیا می دانید 83٪ از کاربران آنلاین انتظار دارند صفحات وب در سه ثانیه یا کمتر بارگیری شوند؟ اگر بارگیری وب سایت شما بیش از این زمان طول بکشد ، احتمالاً تعداد زیادی از کاربران با دکمه “بازگشت” برخورد می کنند ، این بدان معناست که بازدید با ارزش خود را از دست می دهید.

برای دیدن سرعت بارگیری صفحه خود ، می توانید از ابزار PageSpeed ​​Insights Google استفاده کنید. وقتی URL را ارسال می کنید ، PageSpeed ​​Insights زمان بارگیری آن صفحه را در مقیاس یک تا 100 رتبه بندی می کند. سپس پیشنهادهایی را برای بهبود امتیاز شما ارائه می دهد.

  1. آزمون تلفن همراه Google

آخرین ابزار رایگان Google در لیست ما تست ریسپانسیو بودن موبایل Google است که به شما کمک می کند وب سایت خود را از نظر ریسپانسیو بودن موبایل ببینید. از آن جا که بیش از 50٪ از کل ترافیک اینترنت از طریق دستگاه های تلفن همراه حاصل می شود ، داشتن سایت مناسب برای موبایل ضروری است.

هنگامی که یک URL را در تست سازگار با تلفن همراه Google متصل می کنید ، Google ارزیابی کلی از میزان موبایل پسند بودن سایت به همراه خطاهای خاصی که در این آزمون با آن روبرو شده است را به شما ارائه می دهد.

سپس می توانید از توصیه های آن استفاده کرده و از آن ها برای بهبود موبایل پذیری سایت خود استفاده کنید.

اکنون می دانید که از کدام ابزارهای Google استفاده کنید ، اما این ابزارها فقط به اندازه توانایی استفاده از آن ها مفید هستند. و شما نیاز به گروهی تا به شما را در این زمینه کمک کند. قم سایت علاوه برای طراحی سایت در قم و سئو در قم می تواند در زمینه دیجیتال مارکتینگ در قم نیز شما را یاری کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *