SERP چیست و چگونه کار می کند؟

SERP چیست و چگونه کار می کند؟

SERP چیست و چگونه کار می کند؟


وقتی چیزی را در Google جستجو می کنید ، ایده آن چه می خواهید پیدا کنید ، خواهید داشت. می دانید که لیستی از پیوندهای آبی رنگ را در زیر نوار جستجو مشاهده خواهید کرد ، همراه با برخی عناصر دیگر.

به این دلیل که از زمان راه اندازی Google در سال 1998 ، همه ما با ظاهر و احساس صفحات نتایج موتور جستجوی آن (SERP) کاملاً آشنا شده ایم. SERP چیزی فراتر از یک وسیله برای یافتن اطلاعات است. با این حال – این یک ابزار ارزشمند بازاریابی برای تجارت شما است.اگر در شهر قم زندگی می کنید و به دنبال مکانی مطمئن برای طراحی سایت در قم هستید قم سایت می تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد.

اما آن چه دقیقاً وارد SERP های Google می شود و چگونه می توانید از پتانسیل بازاریابی آن ها استفاده کنید؟ ما به هر دو سوال زیر در یک نمای کلیSERP  پاسخ خواهیم داد ، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید.

SERP 101: صفحه نتایج موتور جستجو چیست؟

صفحه نتایج موتور جستجو به صفحه ای حاوی محتوای رتبه بندی شده است که با یک سوال جستجوی Google ایجاد می شود. از آن جا که 93٪ از کل ترافیک اینترنت با یک موتور جستجو آغاز می شود ، شما احتمالاً قبلاً با SERP ارتباط برقرار کرده اید.

وقتی سوالی را وارد می کنید ، Google به سرعت از طریق فهرست جستجوی خود عمل می کند. فهرست Google تمام وب سایت هایی را که در اینترنت جستجو و فهرست شده اند ، جمع می کند و آن ها را برای صفحاتی که بیشترین ارتباط را با درخواست شما دارند اسکن می کند.

سپس گوگل لیستی از صفحاتی که فکر می کند بهترین پاسخ به سوال شما را دارند ارائه می دهد و آن ها را از نظر ارتباط و کاربرپسندی رتبه بندی می کند. علاوه بر پیوندهای استاندارد صفحه ، SERP های امروزی نیز غالباً ویژگی های دیگری را نیز شامل می شوند ، همان طور که می خواهیم آن ها را کشف کنیم.

ویژگی های مشترک SERP

وقتی Google برای اولین بار راه اندازی شد ، قالب SERP های آن بسیار ساده بود: چیزی بیشتر یا کمتر از لیستی از پیوندهای آبی ، 10 صفحه در هر صفحه.

امروز دیگر چنین نیست. طی سالیان گذشته ، Google ویژگی های SERP مختلفی را برای آدرس دهی بهتر سوالات کاربران به صفحات خود اضافه کرده است. در حالی که لیست کامل ویژگی های SERP گسترده است ، ما در این جا به چندین مورد از برجسته ترین ها نگاه خواهیم کرد.

  1. تبلیغات برای هر کلیک (PPC)

تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) یک استراتژی بازاریابی است که شامل نمایش تبلیغات در بالای نتایج جستجوی Google است. از آنجا که SERP های Google عمدتا از نتایج ارگانیک تشکیل شده اند ، شما اغلب تبلیغات پولی را در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد.

SERP چیست و چگونه کار می کند؟

اکثر تبلیغات PPC مانند پیوندهای ارگانیک به نظر می رسند ، به جز برچسب “آگهی” در گوشه بالا. برخی دیگر به صورت جعبه های کوچک با تصاویر محصول و قیمت در آن ظاهر می شوند. وقتی شخصی روی آگهی PPC کلیک می کند ، او را به یک صفحه اصلی می برد ، در آن جا به خرید یک محصول یا خدمات خاص ترغیب می شود.

  1. بسته های محلی

اگر هرگز در منطقه خود به دنبال محصول ، مکان یا خدمتی بوده اید ، احتمالاً با بسته محلی روبرو شده اید. بسته های محلی گروه هایی از نمایه های مربوط به Google برای کسب و کار من در منطقه شما هستند که همراه با نمایش مکان آن ها در Google Maps همراه است.

SERP چیست و چگونه کار می کند؟

به عنوان مثال ، اگر “خدمات قطع درخت شیکاگو” را جستجو می کردید ، یک بسته محلی بالاتر از سایر نتایج ارگانیک دریافت می کنید. این شامل چندین مشاغل خدمات درختی از داخل و اطراف شیکاگو است که می توانید برای هدایت به پروفایل های کامل Google برای کسب و کار من ، روی آنها کلیک کنید.

  1. قطعه های ویژه

قطعه های ویژه Google همچنین به عنوان “موقعیت صفر” شناخته می شوند ، پاسخ سوالاتی هستند که بالاتر از سایر نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر می شوند. آن ها به صورت جعبه هایی هستند که قسمت کوچکی از متن در داخل آن ها قرار دارد و پاسخی آسان و سریع به جستجوی شما می دهد.

SERP چیست و چگونه کار می کند؟

Google متن را از یک صفحه کاملاً مرتبط استخراج می کند ، با پیوند به آن صفحه در زیر آن قرار دارد. بسیاری از کاربران پاسخ های مورد نظر خود را از قطعه ویژه پیدا می کنند. حتی کسانی که اطلاعات بیشتری می خواهند اغلب از پیوند به صفحه منبع قطعه پیروی می کنند.

  1. فیلم ها

یکی دیگر از ویژگی های معمول SERP در بسیاری از جستجوها ، فیلم ها است. از آن جا که Google مالک YouTube است ، اغلب لیستی از فیلم های YouTube را در نتایج جستجو برای یک سوال مشخص ارائه می کند ، بدون اینکه کاربر مجبور شود روی برگه “ویدیوها” نتایج جستجو کلیک کند.

SERP چیست و چگونه کار می کند؟

علاوه بر این ، فیلم های YouTube گاهی اوقات حتی می توانند آن را به قطعه های برجسته تبدیل کنند ، اغلب دارای نشانگرهایی هستند که قسمت خاصی از ویدیو را که بیشترین ارتباط را با یک سوال دارد تنظیم می کنند. این امر YouTube را به ابزاری مناسب برای بهینه سازی Google SERP تبدیل می کند.

نحوه بهینه سازی برای SERP ها

  SERP ها ارزش بی نظیری برای مشاغل شما فراهم می کنند ، زیرا آن ها راهی به شما می دهند تا از طریق Google به مخاطبان هدف خود برسید.

اگر محتوای وب شما برای جستجوهای مرتبط رتبه بندی شود ، در نهایت تعداد زیادی از کاربران برای یافتن موارد مورد نیاز خود به سایت شما می آیند. رتبه بندی محتوای شما یک استراتژی به نام بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است.برای سئو سایت در قم می توانید روی ما حساب کنید.

در این جا چند روش اساسی وجود دارد که می توانید کسب و کار خود را در Google SERP ها نشان دهید و بازدید سایت خود را افزایش دهید!

  1. محتوای جذاب را بسازید

اولین و بارزترین روشی که می توانید از SEO برای نمایش در نتایج جستجوی Google استفاده کنید ایجاد محتوای جذاب و مرتبط در وب سایت شما است. می توانید درباره محصولات خود فیلم تهیه کنید یا درباره موضوعات رایج در صنعت خود پست های وبلاگ بنویسید.

هر قالبی را که انتخاب کنید ، محتوایی ایجاد کنید که کاربران مفید و آموزنده بدانند. می توانید برای کمک به رتبه بندی آن در جستجوها ، کلمات کلیدی مرتبط را در محتوای خود وارد کنید ، اما مطمئن باشید که محتوای شما هدف جستجوی کاربر را برآورده می کند – یعنی همان چیزی که کاربران به دنبال یافتن آن بودند.

  1. Google برای کسب و کار من راه اندازی کنید

همانطور که قبلاً ذکر شد ، Google برای تجارت من خروجی دیگری است که از طریق آن می توانید در نتایج جستجو ظاهر شوید. ایجاد یک نمایه بهینه شده Google برای کسب و کار من به این معنی است که می توانید در بسته های محلی برای جستجوهای مرتبط در منطقه خود ظاهر شوید.

این امکان وجود دارد که تجارت شما از قبل دارای نمایه باشد ، در این صورت می توانید با ارائه مدرک مالکیت به Google ادعا کنید. پس از داشتن نمایه خود ، می توانید آن را با حداکثر اطلاعات از شماره تلفن گرفته تا ساعت خود پر کنید.

همچنین می توانید برای تشویق بیشتر کاربران به خرید از شما ، عکس اضافه کرده و مرورها را مدیریت کنید.

  1. از تبلیغات پولی استفاده کنید

سومین راه اصلی برای دستیابی به نتایج جستجوی Google ، تبلیغات پولی است. از طریق Google Ads می توانید تبلیغات پولی و صفحات فرود را برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود تنظیم کنید. سپس می توانید در جایی که می خواهید کلمات کلیدی مربوطه را نمایش دهید ، پیشنهاد دهید.

برای هر جستجو ، Google تبلیغات را بر اساس موارد زیر نمایش می دهد:

     مبلغ پیشنهاد

     نمره کیفیت (ارزیابی Google از کیفیت آگهی)

بهترین قسمت در مورد تبلیغات PPC این است که شما فقط وقتی کاربران روی آن ها کلیک می کنند باید هزینه آن ها را بپردازید که در صورت انجام کارها بسیار مقرون به صرفه است.

قم سایت می تواند در زمینه های مختلف از جمله دیجیتال مارکتینگ در قم به شما کمک کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *