6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت

6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت

6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت


امیر به دنبال یک جفت کفش جدید است و یک جستجوی سریع در گوگل انجام می دهد تا ببیند چه چیزی پیدا می کند. یکی از نتایج نظر او را جلب می کند و او روی آن کلیک می کند.

اما وقتی او به صفحه می رسد ، با یک طرح رنگی شگفت انگیز ، انبوه متن و زمان بارگذاری بسیار طولانی روبرو می شود. این باعث می شود که او پشیمان شود، و به سرعت دکمه “بازگشت” را می زند.

همانطور که مثال فوق نشان می دهد ، تجربه کاربری (UX) همه چیز هنگام ایجاد یک وب سایت تجاری است. اگر کاربری از وب سایت شرکت شما بازدید کند و با طراحی ضعیفی روبرو شود ،قطعا از خرید از سایت شما پشیمان می شود و خریدی انجام نمی دهد.

خوشبختانه ، شما می توانید در جهت بهبود چشمگیر تجربه کاربری سایت خود گام بردارید. در زیر ، شش نمونه طراحی خارق العاده UX را مشاهده می کنیم که استاندارد طراحی وب را تعیین می کنند. اگر در شهر قم زندگی می کنید و به دنبال مکانی مطمئن برای طراحی سایت در قم هستید قم سایت می تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد.

6 نمونه عالی از طراحی UX برای الهام بخشیدن به سایت شما

صحبت در مورد داشتن یک طراحی وب سایت جامع UX آسان است ، اما بسیار ساده تر است که به نمونه های خاص و مشخصی از معنی آن نگاه کنید. به همین دلیل ، ما چندین نمونه از طراحی UX را گردآوری کرده ایم که به شما درک می دهد چگونه سایت خود را بهینه کنید.

در اینجا شش سایت وجود دارد که طراحی وب UX را به روش صحیح انجام می دهند!

Apple.1

عنصر تمرکز طراحی UX: پیمایش

یکی از اولین مواردی که باید درست در هر وب سایتی قرار گیرد ، پیمایش است که به کاربران کمک می کند مسیر خود را در یک سایت پیدا کنند. اگر کاربران نتوانند بفهمند که چگونه می توانند از یک صفحه به صفحه دیگر بروند ، یا نتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند ، دور و برشان نمی ماند.اپل به ویژه در وب سایت خود ناوبری موثر ایجاد می کند.

6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت

علاوه بر نوار ناوبری استاندارد در بالای صفحه ، بازدید از بخش “Mac” در این سایت مجموعه ای از کلیه محصولات Mac اپل را – با نام و نمادهای ساده مشخص می کند – به شما کمک می کند آنچه را که می خواهید سریع و آسان پیدا کنید.

شما می توانید با مرتب نگه داشتن سایت خود و آسان تر کردن راه دسترسی کاربران به صفحات محصولات و خدمات ، مانند اپل عمل کنید. در این سایت پیدا کردن چیزها برای کاربران آسان  است ، با بررسی این سایت تبدیل های بیشتری ایجاد خواهید کرد.

2. Queens University

عنصر تمرکز طراحی UX: جذابیت بصری

جذابیت بصری برای هر وب سایتی ضروری است. حتی اگر همه عناصر فنی بی عیب و نقص کار کنند ، مهم نیست که سایت شما خوب به نظر برسد – کاربران تمایل زیادی به ادامه مشاهده آن نخواهند داشت.

بسیاری از عناصر می توانند در طراحی بصری نقش داشته باشند ، از جمله:

هم ترازی

طرح های رنگی

فضای سفید

گزینه های قلم

برای یک مثال عالی از طراحی وب بصری موثر در عمل ، به دانشگاه کوئینز شارلوت نگاه کنید.

6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت

در وب سایت خود ، آن ها از چند جهت یک طراحی بصری جذاب ایجاد می کنند. طرح رنگ آن ها در سراسر سایت با رنگ مدرسه مطابقت دارد ، آنها ترازبندی خوبی را انجام می دهند و متن را با عنوان و تصاویر می شکنند تا از شلوغی بیش از حد آن جلوگیری کنند.

با سازگاری طراحی وب سایت خود با برند خود از کوئینز الهام بگیرید. از رنگ ها و گزینه های قلم استفاده کنید تا ظاهر منحصر به فردی را که می خواهید منتقل کنید ، برانگیزد. سعی کنید عناصر خود را نیز مرتب و منظم کنید تا همه چیز روان به نظر برسد.

3. Ralph Lauren

عنصر تمرکز طراحی UX: طراحی ریسپانسیو

اگر فکر می کنید وب سایت شما فقط برای صفحه های کامپیوتر و نه برای تلفن ها باید بهینه شود ، دوباره فکر کنید – بیش از 50٪ از کل ترافیک اینترنت از طریق دستگاه های تلفن همراه حاصل می شود. علاوه بر این ، Google سایت ها را بر اساس قالب تلفن همراه آنها رتبه بندی می کند ، بنابراین یک سایت غیراستاندارد را برای موبایل رتبه بندی نمی کند.

بهترین راه برای ایجاد سازگاری با موبایل در سایت ، تمرین طراحی ریسپانسیو است ، جایی که چیدمان سایت شما تغییر می کند تا به بهترین وجهی با صفحه دستگاهی که کاربران از آن استفاده می کنند ، باشد. وب سایت رالف لورن نمونه ای عالی از طراحی مناسب برای موبایل را ارائه می دهد.

6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت
6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت

وقتی صفحات محصول آن ها را در رایانه مشاهده می کنید ، تصاویر محصول در سمت چپ نشان داده می شوند و اطلاعاتی مانند نام و قیمت در سمت راست قرار دارند.

اما در صفحه گوشی ، صفحه آرایی تغییر می کند تا ساختار عمودی متناسب باشد – تصاویر در بالای صفحه و اطلاعات زیر آنها قرار دارد.

شما می توانید از همان ابتدا با ایجاد طراحی ریسپانسیو در سایت خود ، موفقیت رالف لورن را تکرار کنید ، بنابراین باعث می شود کاربران سایت شما را در همه دستگاه ها مشاهده کنند و به راحتی محصول شما را خریداری کنند. همچنین ریسپانسیو بودن سایت شما روی سئو سایت هم تاثیر مثبت می گذارد برای داشتن سئو سایت در قم می توانید روی تیم ما حساب کنید.

Ikea. 4

عنصر تمرکز طراحی UX: عناصر تعاملی

بهترین طراحی های UX فقط نیازهای یک وب سایت خوب را برآورده نمی کنند – آن ها با طراحی خود فراتر از حد مجاز هستند. یکی از راه های این کار درج عناصر تعاملی در وب سایت شماست ، جایی که سایت مستقیماً به رفتار کاربر در یک صفحه پاسخ می دهد.

Ikea یکی از بهترین نمونه های طراحی UX در این زمینه است.

6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت

در صفحه اصلی خود ، آن ها تصاویری را نشان می دهند که محصولات آن ها را نشان می دهد. هنگامی که ماوس خود را بر روی تصاویر حرکت می دهید ، می توانید محصولات خاصی را که در آن ها قرار دارند به همراه قیمت آن ها برجسته کنید. این یک ویژگی مفید و خلاق است.

با درج برخی عناصر تعاملی برای تعامل کاربران با استفاده از روش Ikea ، دنبال کنید. می توانید از مواردی ساده مانند Ikea استفاده کنید ، یا می توانید با چیزی مانند نمودار قیمت تعاملی که در پاسخ به اطلاعات کاربران به برق وصل می شود ، هدف بزرگتری داشته باشید.

The Met.5

عنصر تمرکز طراحی UX: نوشتن مطالب تبلیغاتی

هر کاربری برای خرید فوری چیزی به وب سایت شما نمی آید. بسیاری از افراد ممکن است وارد سایت شما شوند زیرا به دنبال اطلاعات هستند. با درج اطلاعات مرتبط و مفید در سایت خود ، می توانید آن بازدیدها را تشویق کنید و کاربران را خوشحال کنید.

موزه هنر نیویورک متروپولیتن یکی از بهترین طراحی های UX را در زمینه نوشتن مطالب ساده اما موثر ارائه می دهد.

6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت

در وب سایت Met’s ، می توانید صفحاتی را با جزئیات همه موارد نمایش داده شده در موزه ، به همراه عکس در بالا و سایر اطلاعات زیر آن ها پیدا کنید. این اطلاعات شامل همه موارد از دوره زمانی تا تاریخ نمایشگاه است و برای جلوگیری از بهم ریختگی در جعبه های کشویی ظاهر می شود.

افراد ممکن است شروع به بازدید از سایت کنند تا در مورد یک قطعه خاص اطلاعات کسب کنند ، در آن زمان محتوا علاقه آن ها را جلب می کند و آن ها تصمیم می گیرند که شخصاً از Met بازدید کنند.

شما می توانید با نوشتن پست های وبلاگ و صفحات خدماتی که کاربران را در مورد موضوعات صنعت شما ، چه مستقیم و چه غیرمستقیم به آن چه می فروشید ، به کاربران اطلاع دهید ، از این اثر تقلید کنید. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوع می آیند و ممکن است بعداً از شما خرید کنند.

6.آمازون

عنصر طراحی UX از تمرکز: سرعت صفحه

آیا می دانید 83٪ از کاربران انتظار دارند وب سایت هایی که بازدید می کنند در عرض سه ثانیه یا کمتر بارگیری شوند؟ اگر سایت شما در این مدت زمان بارگیری نشود ، در نهایت اکثر کاربران خود دکمه “بازگشت” را می زنند.

آمازون شرکتی است که نیازی به نگرانی در مورد این موضوع ندارد. وقتی افراد در وب سایت آمازون برای محصولات جستجو می کنند ، تمایل دارند به سرعت نتیجه بگیرند.

6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت6 نمونه شگفت انگیز طراحی UX از سراسر اینترنت

یک ابزار عالی برای دیدن سرعت بارگذاری صفحه یک وب سایت ، PageSpeed Insights Google است. وقتی از آن برای اندازه گیری سرعت صفحه آمازون استفاده می کنیم ، به آن امتیاز 96 می دهد – یک امتیاز فوق العاده مثبت.

با بهینه سازی سرعت صفحه خود می توانید به همان نرمی آمازون برسید. در اینجا چند روش برای دستیابی به سرعت صفحه بیشتر آورده شده است:

     فشرده سازی تصاویر

     تغییر مسیرها را محدود کنید

     صفحات وب را ذخیره کنید

با داشتن یک وب سایت بارگیری سریع ، کاربران بسیار بیشتری حفظ خواهید کرد!

اجازه دهید قم سایت در تقویت طراحی وب سایت UX به شما کمک کند

آیا می خواهید با طراحی خیره کننده UX وب سایت کاربران بیشتری را به سایت خود جذب کنید؟ قم سایت می تواند به شما کمک کند!

با خدمات طراحی وب ما ، برای بهینه سازی وب سایت خود برای هر یک از ویژگی های برجسته شده در مثال های طراحی UX فوق و بیشتر به شما کمک می کند.همچنین قم سایت در زمینه های مختلف از جمله دیجیتال مارکتینگ در قم آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *